Sosyal Medya Optimizasyonu

sosyal medya optimizasyonu

Sosyal medya kullanıcıların internette en fazla vakit geçirdiği alandır. Bu mecralarda kullanıcılar ile etkileşime geçmek web sitelerinden daha kolay. Büyük markaların tümü bu mecraları aktif bir şekilde kullanarak daha fazla kişiye ulaşmaya çalışıyor. Bu nedenle internetteki görünürlüğünü arttırmak isteyen işletmeler mutlaka sosyal medya optimizasyonu yapmalıdır.

Sosyal Medya Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Sosyal medyada daha fazla kişiye ulaşmak için hedef kitlenin ilgi alanları belirlenip gerekli mecralarda hesaplar açılmalıdır. Bu hesaplar ile kitlenin ilgisini çekecek, ürün ve hizmetlerinizle alakalı bilgiler düzenli olarak paylaşılmalıdır. Takipçilerinizin en aktif olduğu saatleri belirleyip buna göre paylaşımlar yapmak daha fazla etkileşim getirecektir.

Sosyal medyada yararlı içerikler üretmek en önemli adımdır. Örneğin sattığınız ürünle ilgili bir video çekip Instagram veya YouTube’dan paylaşmak çoğu zaman yazılı içerikten daha fazla ilgi görür. Takipçilerin neye ilgi duyduklarını keşfedip buna göre içerikler üretmek faydalı olacaktır.

Hesapların güncel olması oldukça yararlıdır. Facebook, Instagram, Twitter gibi hesaplardan günlük en az 1 paylaşım yapılmalıdır. Fakat güncel olmaya çalışırken takipçileri içeriğe boğmamak lazım. Bir günde onlarca paylaşım yapmaya gerek yok.

Düzenli bir şekilde kullanılan hesaplar arama motorlarında sıralama almaktadır. Örneğin e-ticaret devlerinden Trendyol’un Twitter hesabı Google’da diğer sonuçlardan daha fazla alan kaplayarak gösteriliyor.

twitter optimizasyonu

E-ticaret siteleri Facebook ve Instagram mağazaları açarak çok iyi dönüşüm sağlayabilirler. Örneğin yöresel ürün satışı yapan bir müşterimizin Instagram mağazası şu şekilde görünmektedir.

instagram mağaza optimizasyonu

Sosyal medya sayesinde sitenize ücretsiz bir şekilde ziyaretçi çekip SEO‘nuzu da güçlendirmiş olursunuz. Sosyal medya optimizasyonu dış SEO çalışmalarının önemli bir adımıdır.

Sosyal medya optimizasyonu hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Siz işinize odaklanırken dijital yükünüzü biz alalım.

Sosyal Medya Optimizasyonu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön